Spraw radość swojemu dziecku i podaruj mu książkę!

Mądry prezent, z którego ucieszy się Twój maluch

Zbliża się Dzień Dziecka – to właśnie ten czas, kiedy masz szansę zadbać o uśmiech swojej pociechy. Doskonale wiadomo, że nie ma nic piękniejszego na świecie, niż radość dziecka. Trafiony prezent na Dzień Dziecka będzie idealnym motorem tej radości.

Wybór czegoś wyjątkowego to nie lada wyzwanie dla rodzica. Każde dziecko jest inne, ma inne zainteresowania oraz upodobania co do zabawek, dodatkowo należy pamiętać, że wiek dziecka również jest ważny, wobec czego prezent musi zostać dobrany indywidualnie. Idealnie dobrany prezent dla dziecka, to taki, z którego frajdę ma i pociecha i rodzic. 

Dzień Dziecka to radosne święto dla wszystkich młodszych i starszych dzieci

W tym wyjątkowym dniu dzieci otrzymują prezenty i spędzają czas w gronie swoich najbliższych. Pociechy dostają różnego rodzaju upominki w zależności od swoich marzeń. Mogą to być zabawki, gry, akcesoria do pokoju, czy książki. Podarowanie dziecku książki jest bardzo dobrym pomysłem – dzięki temu może kształtować się dziecięca wyobraźnia, kreatywność, a dziecko może pozyskiwać niezbędną wiedzę o otaczającym go świecie. Książka to ponadczasowy prezent, można do niego wracać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać coś nowego. Warto ją wybrać ze względu na korzyści dla rozwoju dziecka.

Najlepsze pozycje dla dzieci w wieku 0-3 lata

Książeczki dla najmłodszych są bardzo różnorodne i z pewnością każdy znajdzie odpowiedni temat dla swojego dziecka. Fabuła zawarta w tych książkach jest stworzona z myślą poznawania przez dziecko świata, niesie przede wszystkim wartość poznawczą. Pozycje, które będą wspaniałym prezentem dla najmłodszych:

 • “Śpij, Króliczku” – idealna pozycja do czytania na dobranoc, przy problemach dziecka z zaśnięciem,
  “Gdzie jest… dinozaur” – dzięki zawartości wielobarwnych materiałów, dzieci rozwijają zmysły dotyku i wzroku,
  “Urodziny Misia” – w tekście jest wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które będę bardzo pomocne przy nauce pierwszych słów dziecka.

Najlepsze pozycje dla dzieci w wieku 4-6 lat

Propozycje książkowe dla starszych dzieci, mają za zadanie przede wszystkim wpływać na ich rozwój. Dzięki książkom rozwija się dziecięca wyobraźnia oraz kreatywność, a dobierając temat do pierwszych zainteresowań dziecka, wzbudzamy jego zainteresowanie i wiedzę rzeczonym tematem. Pozycje, które na pewno wzbudzą dziecięcą ciekawość:

 • “Atlas cudów świata” – książka o 31 miejsc na całej Ziemi, które zachwycają i zaskakują, lektura dostarcza wielu cennych informacji na temat świata,
  “Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt” – informacje zawarte w książce są napisane w takiej formie, aby były przyjazne dla najmłodszych,
  “Historia kolorów” – fascynująca książka z dużą dozą historii barw, ich powstawania i odgrywanej roli na świecie, zawiera dużo zaskakujących ciekawostek.

Najlepsze pozycje dla dzieci w wieku 7-10 lat

Upominek dla starszego dziecka na Dzień Dziecka, nie musi być związany tylko z treścią edukacyjną. W tym wieku czytanie, to także forma spędzania wolnego czasu, czy przerywnik w codziennych zabawach. Dla starszych dzieci warto sprawdzić następujące pozycje:

 • “Moja babcia kocha Chopina”,
 • “Halo! Historia komunikowania się”,
  “Dachołazy”,
  “Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”.

 

#dzień dziecka, #prezent, #prezent na Dzień Dziecka