Co jest dobrym pomysłem na prezent na dzień dziecka?

Od lat pada to samo pytanie: jaki prezent wybrać, aby nasze dziecko było zadowolone? W końcu jest to dzień dziecka, czyli właśnie święto naszych pociech. Dobrym pomysłem na prezent na dzień dziecka jest książka (https://www.taniaksiazka.pl/t/dzien-dziecka). Taki prezent ma wiele zalet i na pewno ucieszy nie jedną osobę.

Dlaczego lepiej kupić książkę niż np. tablet?

  • książka rozwinie wyobraźnię dziecka, dlatego jest lepszą opcją niż film,
  • nada się za równo dla młodszych jak i starszych dzieci,
  • jest prezentem ponadczasowym, zawsze jest dobrym pomysłem,
  • ma różną tematykę, którą możemy dobrać do indywidualnych upodobań czytelnika,
  • urządzenia elektroniczne odciągną dziecko od realnego świata, ale nie rozwiną jego wyobraźni, a mogą nawet zniszczyć wzrok.

Co zrobić, gdy dziecko odrzuca książkę i nie chce jej czytać?

Musimy rozmawiać z takim dzieckiem. Należy wytłumaczyć mu, że czytanie książek jest dobre dla naszego mózgu i niech chociaż spróbuje. Oczywiście nie każdy jest miłośnikiem książek, dlatego nie powinniśmy naciskać też zbyt mocno. Dużo zależy jednak od wyboru tematyki książek – jedni wolą fantastykę, inni komedię, a niektórzy książki o tematyce kryminalnej.

Warto zacząć czytać dziecku książki już od samego początku jego życia. Wpłyną one pozytywnie na sensorykę naszego dziecka. Gdy dziecko nie umie jeszcze czytać dobrym rozwiązaniem jest, aby to rodzić czytał mu fragmenty, np. przed zaśnięciem, a dziecko może przeglądać kolorowe obrazki.

Jakie tytuły są polecane dla dzieci ?

  • “Harry Potter” J.K.Rowling- siedmioczęściowa seria książek o młodym czarodzieju, będącym sierotą i przeciwnościach, jakie spotkały go w życiu. Jest to książka idealna zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci i polubi ją każdy fan fantasy i nie tylko. Pokazuje przeżycia takie jak przyjaźń, miłość, śmierć i odwagę.
  • “Mały książę” Antoinego de Saint-Exupéry- krótka opowieść o chłopcu żyjącym samemu na planecie. Rosła pry nim tylko róża, którą  codziennie pielęgnował. Książka ta pokazuje przyjaźń między Małym księciem a lisem, a także złe cechy ludzi, pokazane w nieco żartobliwy, groteskowy sposób.
  • ” Oskar i pani Róża” Érica-Emmanuela Schmitt- książka ta mówi o chłopcu chorym na raka i pielęgniarce, która się nim opiekowała i dodawała mu otuchy. Pokazuje takie wartości jak przyjaźń, ale tez ból i śmierć.
  • baśnie Andersena, wiersze Tuwima,
  • dla młodszych dzieci proponujemy różnego rodzaju bajki z obrazkami ogólnodostępne w wielu księgarniach.
#bajkowy dzień dziecka, #dziecko, #książka, #prezent